Život v areálu

Seniorní bydlení

Komfort, bezpečí a kvalitní péče – to jsou přednosti, které svým obyvatelům nabídne nový Areál seniorního bydlení v Mníšku pod Brdy. Samozřejmostí je také soukromí – obyvatelé budou ubytováni v samostatných bytech zařízených na míru jejich potřebám. K většině z nich bude patřit dokonce i vlastní předzahrádka či terasa.

Všechny byty budou vybaveny sociálním zařízením a kuchyňskou linkou. Na přání klienta bude možné doplnit vybavení také o zdravotní postel nebo další nábytek. Veškeré prostory areálu, včetně bytů, budou plně přístupné osobám se sníženou pohyblivostí.

Pro seniory budou k dispozici dva typy bytů – menší pro jednotlivce (cca 30 m2) a větší pro dvojici (cca 45 m2). Část jednotek bude také uzpůsobena pro osoby se zdravotním postižením, například pro vozíčkáře.

Areál je koncipován jako komunitní prostor pro seniory ve věku 50+. Podmínkou pro užívání bytu v areálu proto bude také splnění určené věkové hranice.

Péče a služby

Areál Senior Live nabídne klientům komplexní služby pohodlně a na jednom místě. Pro obyvatele budou přímo v areálu zajištěny služby domácí zdravotní a pečovatelské péče, stejně jako služby rehabilitace nebo fyzioterapie.

Samozřejmostí jsou v celém objektu základní služby občanské vybavenosti, například kavárna, prodejna potravin či další drobné služby.

Trávení volného času

Svůj volný čas budou moci obyvatelé trávit například v některém z přilehlých parků – zeleň a parkové plochy zaplní až 40 % celkové plochy areálu. K dispozici ovšem bude také krytý bazén nebo wellness centrum.

Chybět nebude ani místo pro vzájemné setkávání. V komunitních centrech bude na návštěvníky čekat pestrý program a řada dalších volnočasových aktivit, jako jsou besedy či cvičení.

Dopravní spojení

Rychlé dopravní spojení s centrem Mníšku pod Brdy areálu zajistí nově vybudované autobusové zastávky a parkovací stání. Do centra Prahy se pak obyvatelé i návštěvníci pohodlně dopraví navazujícími spoji Pražské integrované dopravy.

Území záměru je dopravně napojeno přes ulici Řevnickou. Je předpokládáno napojení v dolní a horní části území. 

V areálu jsou navržena dostatečná parkovací místa pro obsluhu jednotlivých ubytovacích jednotek, a to včetně návštěv, či případné nutnosti příjezdu záchranné služby.

V areálu bude dostatečný počet míst pro bezbariérové stání. Rovněž všechny objekty jsou bezbariérově přístupné.

Koncepce počítá s relativně velkým množstvím zpevněných ploch pro pěší. Jedná se jednak o běžné chodníky podél komunikace, které zpřístupňují parkovací plochy a jsou z nich vstupy do objektů, ale také i pěší chodníky ve vnitroblocích zástavby a vycházkové chodníky v zelených okrajových částech lokality.

Cenová dostupnost bydlení v areálu

Naším cílem je, aby pobyt v areálu byl dostupný široké skupině seniorů. Tomuto cíli přizpůsobujeme návrh bytových jednotek a cenovou politiku nabídky bydlení.

Bytové jednotky jsou navrženy jako malometrážní, ve dvou velikostech – zhruba 30 m2 a 45 m2. Cílem je nabídnout seniorům optimální velikost bytových jednotek pro jednotlivce a pár, který poskytnou veškerý životní komfort.

Dostupnost bydlení chceme také podpořit nabídkou několika forem pořízení bytové jednotky – možnosti pronájmu, pořízení částečně splaceného družstevního podílu či pořízení plně splaceného družstevního podílu.

Ceny budou odpovídat cenám obvyklým v lokalitě Mníšku pod Brdy a nejbližšího okolí. Vzhledem k situaci, která dnes panuje na trhu stavebních materiálů a stavebních prací, nelze zatím přesnou cenu stanovit.

Na projektu se podílí

logo ambeat

Poskytovatel péče

Image